©  כל הזכויות שמורות להשקפה, מורים יזמים מובילים 2019                                                                                                                                                Web Design: Yael Haizler

מודל היוזמה

בבסיס יוזמת "פיטפטו" עומדת ההנחה שילדים שמסוגלים להבין ולבטא את הרגשות שלהם ולהבין את הרגשות של הזולת, פנויים יותר ללמידה אינטלקטואלית וללמידה חברתית.

 

התכנית מבססת את האמפתיה בין ילדי הגן ובין הילדים לבין צוות הגן כערך מרכזי. ילדים שמסוגלים להוציא "מהפנימה החוצה", לשים רגשות ולשתף במה שהם חשים בו, ואף להבין את רגשות הזולת ולהרחיב את סגנונות ההתמודדות שלהם, יוצרים חברה נפלאה. חברה בעלת ערכים חיוביים . זוהי חברה שבה מבינים זה את זה, מכילים את רגשות הזולת ואף מסייעים זה לזה בשגרה ובעיתות משבר.

המיזם מסייע לאנשי החינוך לקבל ילדים שפנויים ללמידה אינטלקטואלית, וכמו כן נותן לילדים הרגשה טובה. הרגשה של הכלה, חיבה ,אמפתיה ועוד. בנוסף הוא מעודד יצירתיות אצל הגננות. הגננות נדרשות לחבר ספורים קצרים על בסיס הכתוב בכרטיסיות ועל בסיס סיטואציות מזדמנות.

מודל היוזמה עונה על הקושי להתמודד עם רגשות עזים. המודל עונה על הקושי בפתרון בעיות בחיי היומיום ובהתמודדות עם מצבים שגרתיים שמעוררים רגשות, ובעיקר עונה על האתגר החברתי ,כלכלי וסביבתי של העת הנוכחית.

 

אנחנו כאנשי חינוך מחוייבים להנחיל לילדים את המיומנויות והכישורים שילדים זקוקים להם כדי לתפקד בצורה המיטבית כאזרחי המחר. מחקרים רבים גורסים כי מיומנויות רגשיות -חברתיות טובות מנבאות את ההצלחה בבית הספר וכי עידוד התפתחות חברתית-רגשית חיובית עשויה להיות המפתח לשיפור הישגים אקדמיים וכמובן לבריאות נפשית טובה.

 

למידה רגשית-חברתית היא תהליך שבו אנשים רוכשים ומיישמים ביעילות את הגישות, המיומנויות והידע הנדרשים כדי להבין ולנהל את רגשותיהם, להרגיש ולהפגין אמפתיה כלפי אחרים, לבסס ולהשיג יעדים חיוביים וכדומה.

חברות הקהילה

ויוזמות ההשראה שלהן

שם יוזמת ההשראה

דיסק שירים בהשראת הערכה
דיסק שירים בהשראת הערכה
דיסק שירים בהשראת הערכה
בובה רביעית - בעלת צרכים מיוחדים
משחק מסלול
משחק מסלול
משחק מסלול
משחק מסלול
כרטיסיות לגן
כרטיסיות לכיתה א'

שם בית הספר ורשות

גן ריקוד, ת"א
גן אלון, ת"א
גן הר הארי, ת"א
גן ירקון, חולון
גני מצוף, עוגן וטיילת - חולון
גן סיתוונית, חולון
גן תפוח, חולון
גן סייפן, חולון
גן רקפת, אור יהודה
בי"ס רמת אביב ג', ת"א

שם חבר הקהילה

דנה זיו

דנה חבורה
רחלי חג'ג'
אדמית בן איתן
סיגל כהן
אורלי סיברוני
כרמית פרץ
רינה ימין
קרן אשרוב
שלי חכים כהן

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now